דרכי טיפול

בבית השנטי קיים מגוון שיטות טיפול. אנו שואפים לתת לבני הנוער והצעירים את הכלים להשתקם ולבנות לעצמם עתיד. לשם כך הם מפעילים תוכניות הכשרה מקצועית, סדנאות להעצמה אישית, וליווי בתהליכי השתלבות בשוק התעסוקה. במידת האפשר הצוות המוביל עובד גם עם המשפחות כדי לחזק את רשת התמיכה של הצעירים ולספק כלים להתמודדות עם המצב.

12 הצעדים

טיפול בהשראת שיטת 12 הצעדים- תכנית שמעודדת הפסקת השימוש בחומרים ממכרים ושינוי דפוסי חיים ממכרים. השיטה מיושמת הן ברמה הפרטנית והן ברמה הקבוצתית.

12 צעדים
שנטרפיה

שנטרפיה

השנטרפיה מאגדת בתוכה את כל החוגים, הטיפולים הסדנאות ופעילויות ההעשרה שמקבלים בני הנוער. כל אחד מהם בוחר לפחות שני חוגים שאליהם הוא מתחבר ומתמיד בהם. רשימת החוגים כוללת: פסיכודרמה, גלישה, שייט, כדורגל, רכיבת אופניים, רכיבת סוסים טיפולית, עיצוב וחיטוב ועוד.

מרכז יצירה ותעסוקה

מרכז למגוון חוגים למלאכת יד המאפשרים לבני הנוער להיחשף ליצירה ולקבל הכשרה תעסוקתית במגוון מקצועות כגון: נגרות, עבודות עץ, מתכת, חשמל, אינסטלציה, גינון, פסיפס, ויטראז', פיסול, ציור, קדרות ועוד.
המרכז ממוקם בכפר הנוער בית השנטי במדבר בו כל נער או נערה בוחרים את החוג שבו הם רוצים להתמיד ומקיימים אותו בשלבים: בסיסי ומתקדם. כל סיום שלב בחוג יצוין באירוע סיום (תערוכה או עבודת גמר).

שנטרפיה
רכיבה טיפולית נוער בסיכון

רכיבת סוסים טיפולית

בכפר הנוער בית השנטי במדבר הוקמה חוות סוסים טיפולית. חווה זו מעניקה טיפולים לילדי בית השנטי וכן לילדים נכים ובעלי מוגבלויות מאזור רמת הנגב. בנוסף, מאפשרת החווה לקבל הכשרה כתומכי מדריכי רכיבה. רכיבה על סוסים ממלאה את חייהם באנרגיות חיוביות ומעניקה להם כח ועוצמה.

הידרותרפיה (ווטסו)

מרכז הטיפול ההידרותרפי ממוקם בכפר הנוער בית השנטי במדבר. התרפיה במים מסייעת בחיבור למקומות של רכות, מגע ושליטה מחודשת על גופם, זאת באמצעות מטפלים מוסמכים בעלי ידע לעבודה עם נוער במצוקה.

טיפול בנוער בסיכון בעזרת חקלאות

תרפיה בחקלאות

תרפיה המעניקה חוויה חיובית, מעצימה ומשקמת. המפגש עם צמחים חיים תורם לבני הנוער והצעירים להיות מודעים לסביבתם, מעודד אותם לשמור על הטבע ומעלה בהם את המודעות לנושאי איכות הסביבה. המסע שעוברים בני הנוער מהרגע שהם מקבלים לידיהם זרע, השתילה, הטיפוח ועד לגדילה והצמיחה של הצמח/ פרי מחזקת אצלם את תחושת המסוגלות. במסגרת הפעילות נערכים גם טיולים בחיק הטבע.

טיפול באמצעות בע"ח

טיפול המעניק לילדי בית השנטי דרך להתמודד עם מגוון בעיות רגשיות ונפשיות. הטיפול מתבסס על קשרים ישירים עם בעלי חיים. בעלי החיים אינם שיפוטיים ומקבלים אותנו ללא תנאי, בלי קשר למראה, מצב חברתי או רקע ממנו באו. בפינת החי הטיפולית שלנו בכפר הנוער בית השנטי במדבר: עיזים, כלבים, תרנגולות, ברבורים, אמו, טווסים, צבים, סוסים ננסיים, דגים ועוד. בני הנוער פעילים בפינת החי ולוקחים על עצמם אחריות שכוללת טיפול, טיפוח, הזנה ותברואה לבעלי החיים.

טיפול בנוער ברחוב בעזרת בעלי חיים
מעגל נתינה

מעגל הנתינה

אנו מקנים לילדנו ערכי נתינה ועזרה לזולת. בכל חג אנו אורזים ושולחים מארזי מזון לנזקקים מכל רחבי הארץ לפי רשימה שאנו מקבלים מלשכת הרווחה, ילדנו מתנדבים ב"צער בעלי חיים", מנקים חופים ומשמחים חולים בבתי חולים וקשישים בבתי אבות.