בבית השנטי כעמותה לנוער במצוקה אנחנו משתמשים בדרכי טיפול מגוונים כדי להוות בית חם לילדים במצוקה

טיפול אשר מתחיל בבחירה מלאה בחיים

בית השנטי מגיש עזרה לבני נוער במצוקה ולילדים במצוקה (גילאי 14-21) לקבל קורת גג, לעצב את דרכם לחיים עצמאיים ולבחור בחיים.

ילדי בית השנטי זוכים לבית חם ואוהב ללא הבדל דת, גזע, מין או לאום.

העבודה מתבצעת באחד מבתי השנטי שלנו הפתוחים 24/7 

כעמותה לנוער במצבי סיכון הצלחנו בזכות דרכי הטיפול  לעזור לכ60 אלף ילדים במצוקה שחלקם חיו כילדים ברחוב ניצלו מחיים אלו, למדו, התגייסו לצה”ל והשתלבו בהצלחה במסגרות חברתיות נוספות.

כל נער ונערה השוהה בבית השנטי בוחר בחיים ומשם מתחיל את המסע הטיפולי

בית השנטי פועל באהבה בעזרת תרומות ומתנדבים

טיפול באמצעות בע"ח

שיטה המעניקה לילדי בית השנטי כילדים במצוקה דרך להתמודד עם מגוון בעיות רגשיות ונפשיות. הטיפול מתבסס על קשרים ישירים עם בעלי חיים. בעלי החיים אינם שיפוטיים ומקבלים אותנו ללא תנאי, בלי קשר למראה, מצב חברתי או רקע ממנו באו. בפינת החי הטיפולית שלנו בכפר הנוער שנטי במדבר: עזים, כלבים, תרנגולות, ברבורים, אמו, טווסים, צבים, סוסים ננסיים, דגים ועוד. בני הנוער אשר פעילים בפינת החי לוקחים על עצמם אחריות שכוללת טיפול, טיפוח, הזנה ותברואה לבעלי החיים.

טיפול בנוער ברחוב בעזרת בעלי חיים
טיפול בנוער בסיכון בעזרת חקלאות

תרפיה בחקלאות

שיטת הטבע- תרפיה מעניקה חוויה חיובית אשר מעצימה ומשקמת את ילדי בית השנטי. המפגש עם צמחים חיים תורם לילדים במצוקה להיות מודעים לסביבתם, מעודד אותם לשמור על הטבע ומעלה בהם את המודעות לנושאי איכות הסביבה. המסע שעוברים הנערים מהרגע שהם מקבלים לידיהם זרע, השתילה, הטיפוח ועד לגדילה והצמיחה של הצמח/ פרי מחזקת אצלם את תחושת המסוגלות. במסגרת הפעילות נערכים גם טיולים בחיק הטבע.

רכיבת סוסים טיפולית

בכפר הנוער שנטי במדבר הוקמה חוות סוסים טיפולית. חווה זו מעניקה טיפולים לא רק לילדים במצוקה כי עם גם לילדים נכים ובעלי מוגבלויות מאזור רמת הנגב. בנוסף, מאפשרת החווה לילדי בית השנטי לקבל הכשרה כתומכי מדריכי רכיבה. רכיבה על סוסים ממלאה את חייהם של ילדי בית השנטי באנרגיות חיוביות ומעניקה להם המון כח ועוצמה.

רכיבה טיפולית נוער בסיכון
וואטסו לנוער בסיכון

הידרותרפיה (ווטסו)

מרכז הטיפול ההידרותרפי שהוקם בכפר הנוער בית השנטי במדבר, הינו כלי טיפולי נוסף עבור בני נוער במצוקה שעברו ילדות קשה ומקצתם חיו כילדים ברחוב וטראומות של נטישה, פגיעות מיניות ואלימות. התרפיה במים מסייעת בחיבור למקומות של רכות, מגע ושליטה מחודשת על גופם, זאת באמצעות תיווך של מטפלים מוסמכים בעלי ידע לעבודה עם נוער בכלל ונוער פגוע בפרט.

מרכז יצירה ותעסוקה

מרכז שבו מתקיימים מגוון חוגים למלאכת יד המאפשרים לבני נוער במצוקה וילדים במצוקה להיחשף ליצירה ולקבל הכשרה תעסוקתית במגוון מקצועות כגון: נגרות, עבודות עץ, מתכת, חשמל, אינסטלציה, גינון, פסיפס, ויטראז', פיסול, ציור, קדרות ועוד. בבית היצירה שבשנטי במדבר כל נער או נערה בוחרים את החוג שבו הם רוצים להתמיד ומקיימים אותו בשלבים: בסיסי ומתקדם. כל סיום שלב בחוג יצוין באירוע סיום (תערוכה או עבודת גמר), והחניך יתוגמל בתעודה מתאימה.

שנטרפיה
שנטרפיה

שנטרפיה

פרויקט השנטרפיה מאגד בתוכו את כל החוגים, הטיפולים הסדנאות ופעילויות ההעשרה שמקבלים בני הנוער. כל אחד מהם בוחר לפחות שני חוגים שאליו הוא מתחבר ומתמיד בהם. רשימת החוגים כוללת: פסיכודרמה, גלישה, שייט, כדורגל, רכיבת אופניים, רכיבת סוסים טיפולית, עיצוב וחיטוב ועוד.

12 הצעדים

בני הנוער השוהים בבית עוברים קואוצ'ינג באמצעות שיטת 12 הצעדים- תכנית שמעודדת הפסקת השימוש בחומרים ממכרים ושינוי דפוסי חיים ממכרים אצל נוער במצוקה אשר חלקם חיו כילדים ברחוב. התכנית מהווה כיום את אחת משיטות ההתערבות המובילות בבית השנטי ומגישה עזרה לנוער במצוקה הן ברמה הפרטנית שלכל ילד דרוש טיפול שונה והן ברמה הקבוצתית שדרכה הוא מקבל כוח ועידוד להתמיד ולהתקדם.

12 צעדים
נוער בסיכון מתנדבים

מעגל הנתינה

אנו מחנכים את ילדנו לערכי נתינה ועזרה לזולת. בכל חג אנו אורזים ושולחים מארזי מזון לנזקקים מכל רחבי הארץ לפי רשימה שאנו מקבלים מלשכת הרווחה, ילדנו מתנדבים ב"צער בעלי חיים", מנקים חופים ומשמחים חולים בבתי חולים וקשישים בבתי אבות.