הפרויקטים בבית השנטי

דלתות בתי השנטי פתוחות לבני נוער שננטשו ע"י הוריהם עם פצע רגשי, ללא בית חם, שלרוב עברו התעללות פיזית, מינית ונפשית.

אנו מאמינים שבית מלא אהבה- יש בכוחו לשנות חיים. במרכז המודל הטיפולי שלנו, עומד הבית בו קיימת אווירה משפחתית מלאת חמלה.

עם ניסיון שנצבר מאז שנת 1984 בעזרה לנוער בסיכון ובסכנת חיים ובטיפול בעשרות אלפי בני נוער – סללנו דרך בה למעלה מ-80% משלימים בגרויות, מתגייסים לצה"ל ומשתלבים במסלול חיים נורמטיבי.

ילדי בית השנטי משתלבים במסגרות חינוכיות וחלקם אף בוחרים בהמשך להשתתף במסלול הכשרה להדרכת נוער במצוקה במטרה להשתלב בעבודה בבית השנטי. מריומה קליין פיתחה מודל אותו ניתן להטמיע בכל מדינה אשר מחפשת לתת פתרון לנוער בסיכון ובסכנת חיים.

בחזוננו, הגישה הטיפולית שלנו תהווה מודל גלובלי ועמותת בית השנטי תהווה ארגון גג עולמי אשר יעודד שיתופי פעולה ליצירת עולם הוגן ובריא יותר. מאז ועד היום, עמותת בית השנטי עזרה לעשרות אלפי בני נוער בסיכון ובסכנת חיים.

 ראו את תוצאות והשפעתה של עמותת בית השנטי על נוער בסיכון ובסכנת חיים בישראל

ערכת קליטה

עבור בני נוער בסיכון ובסכנת חיים שחיו ברחוב, התקלחו בגינות, התנגבו באותה מגבת שבועות, לבשו בגדים מבלי לכבסם וישנו על ספסלים, להגיע לבית השנטי ולקבל ערכה ובה יש את כל הדברים האישיים והפרטיים שהם רק שלהם, זה החיבוק הראשוני והחום להם הם זקוקים.

אלו הפרטים הקטנים שהם בעצם הפרטים הגדולים ב"ברוך הבא לבית השנטי" שנותנים הרגשה של בית חם.

בערכת הקליטה יש כל הציוד שהם צריכים כדי להתחיל את חייהם החדשים ולהרגיש בבית. הערכה כוללת: מגבות, ביגוד, מצעים חדשים, מוצרי היגיינה, טיפוח ועוד.

פרויקטים בית השני

פרויקט 24 שעות ביממה משפחה

בית השנטי משמש כפונקציה משפחתית ושואף להעניק לבני הנוער והצעירים הגרים בו מעטפת כוללת. הצוות מלווה את בני הנוער והצעירים בכל תחנה קטנה, כגדולה, בחייהם.

ארוחות, קבלות שבת וחגים

לסעודת השבת חשיבות רבה בפני עצמה. על הקידוש והחיבור המשפחתי מעולם לא ויתרנו גם בזמנים שבהם לא היו בידינו אמצעים. בכל ערבי שישי וחג מתכנסים ילדי בית השנטי ובוגריו, אנשי צוות ואורחים נוספים סביב שולחן ערוך מלא כל טוב וחוגגים יחדיו. קבלות השבת משמשות במה לבני הנוער לומר את אשר על ליבם ומכילות תכנים רוחניים, מסרים אופטימיים המחדירים מוטיבציה בבני הנוער ומסבים את תשומת ליבם לחצי הכוס המלאה בחייהם.

ארוחות וקבלות שבת נוער בסיכון
נגן וידאו
שנטרפיה
נגן וידאו

שנטרפיה

פרויקט השנטרפיה מאגד בתוכו את כל החוגים, הטיפולים הסדנאות ופעילויות ההעשרה שמקבלים בני הנוער. כל אחד מהם בוחר לפחות שני חוגים שאליהם הוא מתחבר ומתמיד בהם. רשימת החוגים כוללת: פסיכודרמה, גלישה, שייט, כדורגל, רכיבת אופניים, רכיבת סוסים טיפולית, עיצוב וחיטוב ועוד.

פרויקט למען הקהילה

אנו מקנים לילדנו ערכי נתינה ועזרה לזולת. מבקשים להחדיר בהם ערכי ערבות הדדית, חמלה ומעורבות חברתית. בחגים, אנו אורזים ושולחים מארזי מזון לנזקקים מכל רחבי הארץ לפי רשימה שאנו מקבלים מלשכת הרווחה, משמחים, ובסוף שנת 2023 – התקיימו פרוייקטים נקודתיים ברוח התקופה ולאור המלחמה. קשישים בבתי אבות.

נגן וידאו

הקניית כלים תעסוקתיים

תומכי מדריך בחוות הסוסים הטיפולית

בכפר הנוער בית השנטי במדבר הוקמה חוות סוסים טיפולית. חווה זו מעניקה טיפולים לילדי בית השנטי וכן לילדים נכים ובעלי מוגבלויות מאזור רמת הנגב. בנוסף, מאפשרת החווה לילדי בית השנטי לקבל הכשרה כתומכי מדריכי רכיבה. 

מרכז יצירה ותעסוקה

בכפר הנוער הוקם מרכז יצירה ותעסוקה, מרכז המגוון חוגים למלאכת יד המאפשרים לבני הנוער להיחשף ליצירה ולקבל הכשרה תעסוקתית במגוון מקצועות כגון: נגרות, עבודות עץ, מתכת, חשמל, אינסטלציה, גינון, פסיפס, ויטראז', פיסול, ציור, קדרות ועוד.

לאמץ חייל

אמץ חייל

הגיוס לצה"ל מהווה נקודת ציון משמעותית בחייו של כל ילד בישראל. עבור ילדי בית השנטי הגיוס לצה"ל מהווה חלק חשוב וחיוני בתהליך השיקום והחזרה למסלול חיים נורמטיבי. אנו רוכשים עבור כל אחד ואחת מבני הנוער את הציוד הצבאי הדרוש ובבוקר הגיוס ילדים וצוות מלווים ללשכת הגיוס, כמשפחה אחת גדולה. במהלך השירות, אנו מבקרים, מלווים אותם לטקסים, שולחים להם חבילות לבסיס ומחכים לבואם חזרה הביתה בסופי שבוע ובחגים. ילדי בית השנטי שנלחמו על חייהם עוברים תהליך טיפולי ייחודי שמעורר בהם את הרצון והמוטיבציה ללחום גם למען אחרים.

פעילויות חברתיות

רוב בני הנוער השוהים בבתי השנטי הינם ילדים שננטשו ע"י הוריהם ומעולם לא חוו חוויות משפחתיות, הכוללות בילויים משפחתיים משותפים, אירועי תרבות, טיולים או אפילו סרט בקולנוע.
כחלק מתפישת המשפחה של בית השנטי אנו מקפידים על הקניית תרבות: הצגות, סרטים, הרצאות, טיולי חוויה ועוד.
הפעילות המרכזית שהפכה כבר למסורת בבית השנטי היא טיול שנתי, מסע של שלושה ימים אליו יוצאים ילדי בתי השנטי, הש"ש, הצוות ובני משפחותיהם. הטיול מגבש, מרגש ומהווה חוויה מתקנת לתחושה משפחתית כמוה לא חוו מעולם.

בית השנטי- בית חם לילדים ונוער בסיכון
נגן וידאו