דלתות בית השנטי פתוחות לבני נוער נטושים עם פצע רגשי, ללא בית חם, שלרוב עברו התעללות פיזית, מינית ונפשית.

אנו מאמינים שבית מלא אהבה מאנשים שאכפת להם- יש בכוחו לשנות חיים ולכן במרכז המודל הטיפולי שלנו עומד הבית- בו קיימת אווירה משפחתית מלאה חמלה.

עם ניסיון של למעלה מ-34 שנות פעילות וטיפול בעשרות אלפי בני נוער סללנו דרך בה למעלה מ-80% משלימים בגרויות, מתגייסים לצה"ל ומשתלבים במסלול חיים נורמטיביים.

ילדי בית השנטי משתלבים במסגרות חינוכיות וחלקם אף בוחרים בהמשך, להשתתף במסלול הכשרה להדרכת נוער במצוקה במטרה להשתלב בעבודה בבית השנטי. צוות בית השנטי פיתח מודל אותו ניתן להטמיע בכל מדינה אשר מחפשת לתת פתרון לנוער בסיכון.

בחזוננו, הגישה הטיפולית שלנו תהווה מודל גלובלי ועמותת בית השנטי תהווה ארגון גג עולמי אשר יעודד שיתופי פעולה ליצירת עולם הוגן ובריא יותר. מאז ועד היום, עמותת בית השנטי עזרה ל-53,000 בני נוער בסיכון ובסכנת חיים.

פרויקט ערכת קליטה

עבור בני נוער שחיו ברחוב, התקלחו בגינות, התנגבו באותה מגבת שבועות, לבשו בגדים מבלי לכבסם וישנו על ספסלים, להגיע לבית השנטי ולקבל ערכה ובה יש את כל הדברים האישיים והפרטיים שהם רק שלהם, זה החיבוק והחום להם הם זקוקים.

אלו הפרטים הקטנים שהם בעצם הפרטים הגדולים ב"ברוך הבא לבית השנטי".בערכה יש כל הציוד לו יזדקקו כדי להתחיל את חייהם החדשים ולהרגיש בבית.הערכה כוללת: מגבות, ביגוד, מצעים חדשים, מוצרי היגיינה, טיפוח ועוד

ערכת קליטה פרוייקט

פרויקט 24 שעות ביממה משפחה

הבית משמש כתחליף למשפחה לבני נוער בסיכון ובסכנת חיים. מספק קורת גג ומפעיל צוות הדרכה מנוסה אשר מכיל, מכוון, דואג, מקבל ויוצר עבורם תא משפחתי חם ואוהב. הבית פתוח 24 שעות ביממה, 365 יום בשנה.

ארוחות, קבלות שבת וחגים

"לסעודת השבת חשיבות רבה בפני עצמה. על הקידוש והחיבור המשפחתי מעולם לא ויתרנו גם בזמנים שבהם לא היו בידינו אמצעים" בכל ערבי שישי וחג מתכנסים ילדי בית השנטי ובוגריו, אנשי צוות ואורחים נוספים סביב שולחן ערוך מלא כל טוב וחוגגים יחדיו. קבלות השבת משמשות במה לבני הנוער לומר את אשר על ליבם ומכילות תכנים רוחניים ומסרים אופטימיים המחדירים מוטיבציה בבני הנוער ומסיבים את תשומת ליבם לחצי הכוס המלאה בחייהם.

שנטרפיה

פרויקט השנטרפיה מאגד בתוכו את כל החוגים, הטיפולים הסדנאות ופעילויות ההעשרה שמקבלים בני הנוער. כל אחד מהם בוחר לפחות שני חוגים שאליו הוא מתחבר ומתמיד בהם. רשימת החוגים כוללת: תוכנית 12 צעדים, פסיכודרמה, גלישה, שייט, כדורגל, רכיבת אופניים, רכיבת סוסים טיפולית, עיצוב וחיטוב ועוד.

פרויקט למען הקהילה

אנו מחנכים את ילדנו לערכי נתינה ועזרה לזולת. בכל חג אנו אורזים ושולחים מארזי מזון לנזקקים מכל רחבי הארץ לפי רשימה שאנו מקבלים מלשכת הרווחה, ילדנו מתנדבים ב"צער בעלי חיים", מנקים חופים ומשמחים חולים בבתי חולים וקשישים בבתי אבות.

נוער בסיכון מתנדבים
נוער בסיכון כלים תעסוקתיים

הקניית כלים תעסוקתיים

בית השנטי במדבר מעניק הכשרה תעסוקתית לבני נוער בסיכון תוך הבנה כי אחת מאבני היסוד להשתלבותם בחברה, היא הזכות לרכישת מקצוע והשתלבות תעסוקתית. בכפר הוקמה חוות סוסים טיפולית. חווה זו מעניקה טיפולים לא רק לילדנו כי עם גם לילדים נכים ובעלי מוגבלויות מאיזור רמת הנגב. בנוסף, מאפשרת החווה לילדי בית השנטי לקבל הכשרה כתומכי מדריכי רכיבה. בנוסף, הקמנו מרכז המאפשר התנסות בני הנוער בחוויית היצירה תוך חשיפה, הכרות והטמעה של מקצועות מלאכת יד כגון: נגרות, עבודות עץ, מתכת, חשמל, אינסטלציה, גינון, פסיפס, ויטראז', פיסול, ציור, קדרות ועוד.

אמץ חייל

הגיוס לצה"ל מהווה נקודת ציון משמעותית בחייו של כל ילד בישראל. עבור ילדי בית השנטי הגיוס לצה"ל מהווה חלק חשוב וחיוני בתהליך השיקום והחזרה למסלול חיים נורמטיבי. אנו רוכשים עבור כל אחד ואחת מבני הנוער את הציוד הצבאי הדרוש ובבוקר הגיוס ילדים וצוות מלווים ללשכת הגיוס, כמשפחה אחת גדולה. במהלך השירות אנו מבקרים, מלווים אותם לטקסים ומחכים לבואם חזרה הביתה בסופי שבוע ובחגים. ילדי בית השנטי שחוו הישרדות ונלחמו על חייהם עברו תהליך טיפולי ייחודי שעורר בהם את הרצון והמוטיבציה ללחום גם למען אחרים.

פעילויות חברתיות

רוב בני הנוער השוהים בבתי השנטי מעולם לא חוו חוויות משפחתיות הכוללות בילויים משפחתיים משותפים, אירועי תרבות, טיולים או אפילו סרט בקולנוע.
כחלק מתפישת המשפחה של בתי השנטי אנו מקפידים על הקניית תרבות: הצגות, סרטים, הרצאות, טיולי חוויה ועוד.
הפעילות המרכזית שהפכה כבר למסורת בבית השנטי היא טיול שנתי, מסע של שלושה ימים אליו יוצאים ילדי בתי השנטי, הש"ש, הצוות ובני משפחותיהם. הטיול יוצא דופן, מגבש, מרגש ומהווה חוויה מתקנת לתחושה משפחתית כמוה לא חוו מעולם.