מריומה קליין - דברי המייסדת

מריומה קליין ייסדה את בית השנטי בשנת 1984 למען בני נוער בסיכון ובסכנת חיים שחיו ברחוב. היא בחרה להקדיש את חייה למענם ופיתחה שיטה טיפולית ייחודית, מתוך ניסיונה האישי ומתוך מה שלימדו אותה עשרות אלפי בני הנוער שעברו מסע גדילה, התפתחות ובחירה בחיים.

"…כאשר התשוקה לחייםמתעוררת לבסוף, ויחד איתה ההחלטה להילחם ולבחור בחיים, לבחור בהווה ובעתיד, אין דבר דומה לזה. זה דומה להרגשת ההשתאות מול כוח טבע מתפרץ, מול מעשה אלוהי של בריאה. הפנים שהיו כבויות, נדלקות ומאירות, החיוך קורן, הגוף מזדקף מבפנים ומבחוץ, אנחנו צועדים צעד צעד לעבר המטרות והבחירות שלנו, ומסע ההישרדות הקשוח והמפרך שנולדנו אליו משתנה למסע של מגלי עולם, מסע של קסם ותשוקה".
 מתוך הספר שכתבתי "דרך בית השנטי"

בפני נשמות כמוני שחוו מצבי קיצון של אלימות, פגיעות מיניות, סבל, כאב ובמיוחד נטישה מההורים, אלו שהיו צריכים להיות העוגן, הביטחון והחיבוק העוטף הראשוני, עומדת ברירה להתנתק או להתגבר, להיות קורבן או לבחור בחיים.

רגע של הארה והבנה הוביל אותי לייעוד שלי ולמהות חיי. ברגע של בהירות הבנתי שהדרך שלי היא ליצור משפחה קוסמית של נשמות כמוני שלא חוו בית ומשפחה. בדרך שבה אלוהים הנחה אותי, נוצרו הבתים לילדים כמוני שחיו כילדים ללא בית.

הרגע הזה היה בגיל 21 בו מצאתי את מהות דרכי בעולם הזה. זהו, כבר היו לי ייעוד ומטרה ולאיש לא הייתה אפשרות לעצור אותי ואת ההבנה והאמונה בדרך בה בחרתי. ידעתי שהגעתי לעולם לעזור לילדים כמוני לבחור בחיים, באמונה, בתשוקה, באופטימיות ובתקווה כשהם יכלו לבחור במוות, עקב מה שעברו. הם מצילים את חיי כל יום מחדש.
כך גם אני איתם, כל יום ויום, בוחרת בחיים. לא יכולתי לעשות זאת במקומם, אבל כן יכולתי ועוד יכולה להוביל ולתת להם את הכוח לבחור בחיים.

אני מאמינה בכל ליבי שאדם יכול לבחור לחיות כקורבן או לאחוז בחיים בשתי ידיו.

רציתי שהבתים שלנו, מהמעטפת החיצונית שלהם אל תוך המעטפת הפנימית, ישקפו את האופטימיות, השמחה, החיבוק והאהבה שמגיעים להם, לא משנה מה דתם, מוצאם ומגדרם, כי כולנו ילדי אלוהים ואלוהים הוא אחד לכולנו.

במהלך השנים ומתוך החיים המשותפים עם הילדים פיתחתי שיטה, שפה, דרך ואמצעים להתחבר אליהם בגובה העיניים כשהמשותף לכולנו זו הבחירה.

זהו ידע שאני רוצה ושואפת לחלוק עם העולם, כך שבכל מקום יוכלו להקים בית על פי המודל של עמותת בית השנטי – בית שיובילו אותו האהבה, החמלה, הקבלה, עטיפת הביטחון וערכי הכבוד בין אדם לחברו.

כל יום אני בהודיה ובתודה על הזכות לראות ניסים קורים בכל בחירה של ילד או ילדה שלעיתים חיו כילדים ללא בית להציל את חייהם. בהודיה ובתודה לצוות מרגש של נשמות שבחרו בייעודם לצעוד יחד איתי ולתת כוח, תקווה ואהבה לילדים שבחרו בחיים.

זכיתי!

מריומה

 "ביום העצמאות היתה לי הזכות לקבל בהתרגשות רבה את פרס ישראל זהו מעמד מרגש מאוד עבורי ואני בהודיה על המסע ועל הרגע בתוכו אני אדם ששם מבטחו בדרך, צעד צעד להגיע לאן שנשמתי חפצה. הבחירות בתחנות חיי נעשו ברובן מתוך אחריות מלאה, מתוך הקשבה עמוקה לקולות ולסימנים שבדרך, לפנימיות שלי ולהשלכות שלהן על אחרים

תמיד היו שם שלושתם: הדרך, אהבת האדם ואני. לעולם לא היו הן בחירות מושאלות, הן נבעו מתוכי, באו דרכי ותמיד עברו את המסננת שלי

במהלך המסע פגשתי את הכוח, הנחישות וההתמדה לקחת קדימה, להוביל וליצור בצד המגבלות, האפשרויות והמורכבויות שזימן המסע החיצוני והפנימי – תמיד זה הולך ביחד

למדתי שללא פחד ושיעורים – אין דרך! אין למידה וצמיחה

הפחד הוא אחד החברים החשובים המלווים אותי והופכים אותי למדויקת יותר, מוסרית ומצפונית יותר, וככל שאני קשובה לו, אני נוכחת, ולומדת יותר ויותר. הוא מנצח אותי לרגעים, באתגרים שניצבים בדרך, אני למדה, מתפכחת ומובילה באומץ ובתשוקה בלתי פוסקת לעשות טוב בעולמנו

אני חולקת איתכם את הקוד הזה ומתזכרת לכל אחד ואחת שאנחנו המנהיגים של עצמנו, אנחנו אחראים על הבחירות שלנו ועל הדרך בה אנחנו בוחרים ללכת. תוך כדי שאנו מוסרים את התוצאות לידי אלוהים

בתחנה מיוחדת ומרגשת זו אני בהודיה מלאה, בכל חלק שבי, לאלוהים שמלווה אותי ביצירת חיי, על הכוח היומיומי להמשיך…"

(מתוך דבריה של מריומה קליין לאחר קבלת הפרס)

שנת 2016

הופיעה מריומה קליין בכנס טד-X בנושא עמותת בית השנטי והבחירה בחיים של בני הנוער שבחרו להגיע לבתי השנטי ולהציל את חייהם

שנת 2017

נבחרה מריומה קליין לאחת מ -25 הגיבורים והגיבורות ברחבי העולם ע"י CNN

CNN Heroes לשנת 2017, פרויקט הדגל של רשת CNN העולמית:

מריומה קליין נבחרה מתוך אלפי מועמדים ו-100 מדינות להשתתף בפרויקט הדגל היוקרתי של CNN HEROES.

מריומה קליין ועמותת בית השנטי עמדו בכל בדיקות העומק הפיננסיות, הארגוניות והאישיות והיא זכתה להיות אחת מתוך 25 המועמדים הסופיים- בין הישראלים הבודדים שייצגו את ישראל ואת ילדי בית השנטי בפרויקט כה חשוב זה.

“אני נרגשת להיות אחת מ-25 המועמדים הסופיים בעולם ולהיות חלק מנבחרת מכובדת כזו של אנשים ונשים שהביאו שינוי לעולם… אני גאה לייצג את הצד היפה במדינה שלי ובעיקר גאה לייצג את ילדי ובוגרי בית השנטי, שהם ההשראה בחיי. המועמדות הזו היא בזכותם."